Gradaţii de merit 2022

In perioada 20-29 septembrie se desfăşoară "Concursul pentru gradaţii de merit 2022". Informaţii suplimentare şi documentaţii au fost transmise pe adresele instituţionale.
Calendar competiţie:

Dosarele se trimit pe adresa secretariat.phys[at]ubbcluj.ro sau se depun la secretariat, în format electronic.
Documente utile:

Concursul "Dragomir Hurmuzescu" - etapa natională

Felicitări participanţilor la Concursul "Dragomir Hurmuzescu":

pentru modul în care au reprezentat facultatea la etapa naţională de la Bucureşti.
Suntem bucuroşi că avem, în fiecare generaţie, studenţi implicaţi şi competitivi!

UBB - paşi spre o universitate digitală

Departamentul DTIC gestionează problemele legate de digitalizare: conturi email, MS Teams, Cloud UBB etc. Informatii suplimentare: https://dtic.ubbcluj.ro/.

Update 24.02.2022 - Modificări nivel securitate UBBUBB ridică nivelul de securitate pentru conturile de Office 365. Din acest motiv conturile care nu îndeplinesc criterii de securitate au fost blocate. Pentru recuperarea contului urmaţi paşii din tutorialul de pe site-ul DTIC!

Tutorial recuperare cont »

Summer School 12 - 21, July 2022 Alpbach/Tyrol - Austria

The topic of the Summer School Alpbach 2022 is Comparative Plasma Physics in the Universe and will focus on different scales observed at Earth, Planets, Sun, Across the Universe. Application deadline: February 28, 2022. All the informations about: https://www.summerschoolalpbach.at/index.php?file=start_uk.php

Granturi de tip seed

Conform angajamentul Programului ProUBB+ de a folosi resursele financiare disponibile ale UBB pentru dezvoltarea resursei umane, conducerea Universitatii Babes-Bolyai a constituit prin HCA nr. 6 981/20.05.2020 Fondul de Dezvoltare al Universitatii Babes-Bolyai 2020 (Fondul de dezvoltare UBB 2020). Din acest fond, suma de 7.820.400 lei (4.900 lei/pers) este alocata pentru granturi de tip "seed". Granturile se ofera cadrelor didactice si cercetatorilor UBB pentru dezvoltarea profesionala conform Planului individual de dezvoltare academica.